Kogemuslood

YFU VAHETUSPEREDE KOGEMUSLOOD

"Kui sa suudad mõelda nii: see laps või noor inimene vajab just sind, sest sina oled see, kes annab talle kodust kaugel olles turvatunde ja võib-olla just selle uue oskuse, võimaluse, mida ta sellelt aastast enese jaoks avastas, siis oled sa väga õigel teel. See tähendab, tee see ära ja HAKKA VAHETUSPEREKS!" Perekond Nemsitsveridze Tartumaalt

Lapsi võib saada muidugi mitut moodi - jutustame teile oma loo

Lapsi võib saada muidugi mitut moodi - jutustame teile oma loo. Saatuse tahtel kohtusid kord kaks noort ema, kelle esimesed lapsed mõnenädalase vanusevahega. Tänaseks päevaks on mõlemad kolmanda ootel, aga kas märkad neis erinevust? Kus üks kõht on? Ah-haa, ei olegi, sest ühe lapse toob YFU!

Kuidas valmistud Sina oma (vahetus)lapse saabumiseks?
Iga lapse tulek on erakordne sündmus ja iga ema tahab olla ettevalmistatud. Üks võimalus on ammutada tarkust ja teadmisi raamatutest. Käia üle geograafiatunnis õpitu või viia end kurssi sellega, kuidas tulevast isa veelgi enam kasvatuses kaasata.

Kuidas suhtled Sina oma (vahetus)lapsega? Kommunikatsioon on edu alus ja mida varakumalt sellega algust teha, seda parem. Sobiv muusika, silitused, ema hääl ja mõnus toit – ühelt poolt on võimalusi nii palju; teiselt poolt kirjutab YFU laps sulle Skypes ka vastu ja oskab lisaks telefoni kasutada, lugeda ja arusaadavalt rääkida, tõsi, mitte veel eesti keeles.

Mis on esimene asi, mille sina oma (vahetus)lapsele kinkisid?
Oh, lapsed kasvavad algul nii kiiresti! Aga kas ikka kasvavad? Tundub, et suurus 50 läheb selga esimesel kuul, aga suurus M võiks sobida ju ka kevadel kui ilmad jälle soojemaks lähevad. Nii ilus Reet Ausi disainitud YFU särk on justkui suur soe kevadpäike!

Milline on Sinu (vahetus)lapse lemmik kruus?
Piim, vesi, pudel, tass, kruus, kõrs, termos.. nii palju valikuid. Igaks juhuks tasub YFU vahvat veepudelit alati omada, sest kunagi ei või teada, mil endal janu tuleb.

Kas Sina oled juba omale vahetuslapse leidnud?
Varsti ongi august käes! Kõhus on imelik tunne, aeg on kohe-kohe käes. Kas see oli nüüd õige valu? YFU lapsed saabuvad alati perre õigel ajal, 20. augustil! Ilusat lõpuootust ja tulevast kooskasvamist kõigile peredele!

2021. aasta sügisel alustas Eestis oma unistuste vahetusaastat rekordarv välisõpilasi! Hakka vahetuspereks ja leia oma uus pereliige siit!


"8 kuud vahetuspereks olemist on võrreldav 8-kuuse reisiga Tai Kuningriiki. Me oleme saanud teada palju Tai poliitikast, kultuurits, ajaloost ja maista palju Tai toite. " Tai õpilasega vahetuspere Võrumaalt

“Meie jaoks oli tegemist ülimalt positiivse kogemusega ja kindlasti plaanime tulevikus veel endale vahetuslapsi võtta. YFU-l on tore hüüdlause: “Muuda maailm oma koduks” ja täpselt nii ongi! Meie saimegi endale uue lapse, põneva aasta ja palju vahvaid kogemusi." perekond Okas Rae vallast.

Perekond Lopp, kes elab 11 km Tartust, on öelnud: “Pole oluline, kas vastuvõtjate kodu on maal või linnas, küll aga on tähtis, et tulijale oleks võimalik siin ka huvitegevust, trenne ja meelelahutust võimaldada. Samas ei saa ega pea pere oma elu aastaks vaid vahetuslapse järgi ümber korraldama, teda kogu aeg ekstra kuskile viima-tooma. Meil askeldavad vahetuslapsed oma trennide- ringidega pärast esimest juhendamist ise, samamoodi nagu meie oma lapsed.”

“Mulle meeldib Eestis kõik, ma ei oska öelda miks, ma lihtsalt tunnen, et siin on kodu. Ma võiksin siin elada kogu oma elu. Teil on nii rahulik riik, puhas loodus, kaunid majad ja hooned ja üldse kõik on minu jaoks siin väga ilus. Mu süda on nüüd pool eestlane ja ma ei kujuta oma elu ilma Eestita enam ette. Ma olen oma vahetusaasta lõpuni ja jätkan õpingutega. Kindlasti tulen peale vahetusaasta lõppu ka siia tagasi.”  Pedro, vahetusõpilane Uruguayst.

Kolja Porchke, kes elas vahetuspere juures Pärnumaal, meenutab neid igapäevategemisi heldimusega: Olen veetnud oma vahetusaasta Pärnumaal, Sindis, kus nägin lähedalt taluelu argielu. Töö ei ole siin ainult põllutöö ja traktorisõit, vaid tuleb teha talveks ka küttepuid, aidata ehitada viljaaita, ehitada uut sauna või koorida kartuleid. Ma olen pärit suurest Saksamaa linnast, kus ei ole maaelu ning seetõttu naudin seda väga.“

 

Perekond Maksimovid kirjeldavad oma vahetuspereks olemise kogemust helgetes toonides: ”Meil ei olnud mingeid muresid. Ainult see, et Anna peab lõpuks ära minema, mis on ääretult kurb. Kõik on sujunud nii loomulikult, et sellele on lausa imelik mõelda ja me teame, et see on haruldane. Anna suhtub iga päev meie pereliikmetesse suure austusega ning ta saab hästi aru, et see on ühele perekonnale suur asi – võtta enda juurde elama päris võõras inimene. Tajun pidevalt, et ta on meile väga tänulik.”

Küsimused ja vastused