Kogemuslood

 

       9 põhjust hakata vahetuspereks

  1. Kui sa oled saatnud iseenda lapse vahetusaastale, siis on sul lihtsam üle elada aega, mil laps sinust (tõenäoliselt) elus esimest korda nii kaua eemal on. 
  2. Vahetusõpilane on hea relv elurutiinist väljumise vastu. 
  3. Minu jaoks on see ettevõtmine ka justkui heategevuslik projekt. Sa saad anda ja olla kasulik, olles vastutulelik ja lahke.
  4. Seda aega koos läbides, sa ikka ja jälle saad järeldada, et sinu enda lapsed on ikka (kõige) paremad, armsamad, paremini kasvatatud jne. 
  5. Sina ja su pere, eriti sinu laps(ed) saavad uue sõbra ja võib-olla seeläbi tulevikus ka uued ja põnevad võimalused (tulevikus vastastikused külaskäigud, välismaal õppimisvõimalused, töötamisvõimalused jpm). 
  6. Vahetuspereks olles õpid teist kultuuri, nende tõekspidamisi, väärtushinnanguid. Sinu silmaring avardub. Tavaliselt küll selles suunas, et Eestis on kõik väga hästi ja veel pareminigi. 
  7. Keeleõpe. Sa saad rahulikult 3 kuud inglise või muud keelt tublisti igapäevaselt aktiivõppena harjutada. 
  8. Vahetusõpilase võtmine oma perre tähendab ka seda, et peresiseselt tuleb „vanadel olijatel“ end kokku võtta, üle saada tujukusest, laiskusest, arvestada rohkem teistega ja rääkida üksteisega.
  9. Lõpetuseks, kui sa suudad mõelda nii: see laps või noor inimene vajab just sind, sest sina oled see, kes annab talle kodust kaugel olles turvatunde ja võib-olla just selle uue oskuse, võimaluse, mida ta sellelt aastast enese jaoks avastas, siis oled sa väga õigel teel. See tähendab, tee see ära ja HAKKA VAHETUSPEREKS! 

     Perekond Nemsitsveridze Tartumaalt

 

Meedia kirjutab: