Vilistlased

 

Miks minna vahetusaastale? YFU Eesti vilistlased arvavad nii:

 

"YFU vahetusaastal õppisin enda kohta palju - kes ma tegelikult olen ja mida suudan siin elus ära teha.”

Kaarel Kotkas
Veriff OÜ juht ja asutaja
YFU vahetusõpilane Saksamaal 2012/2013

 

“Minu vahetusaasta Belgias andis mulle julguse ja enesekindluse saavutada oma eesmärke hilisemas elus”

Madis Reppo
Advokaadibüroo COBALT advokaat
YFU vahetusõpilane Belgias 2007/2008

 

Mats Toots
Country Manager, Tomra Systems, Leedu
YFU vahetusõpilane Saksamaal 2001/2002

 

Miks minna vahetusaastale? Sellepärast, et see on parim võimalik kogemus, mis noorel inimesel on võimalik saada.

Julgen väita, et mul on kogemusi seda ütlemaks. Olen olnud vahetusõpilane YFUga Saksamaal, Erasmusega Itaalias, BAFFiga USAs, hetkel elan ja töötan Vilniuses.

YFU võimaldab selle esimese turvalise rahvusvahelise kogemuse, mille baasilt on järgmised sammud juba oluliselt lihtsamad ja samas ka targemad!

Teiseks saad Sa endale veel ühe perekonna. Kus see veel võimalik on? Ma helistasin just ühel hommikul tööle sõites Saksamaale oma vanaemale, et niisama jutustada.

Kolmandaks, tänu YFUle tekib Sul suurepärane sotsiaalne võrgustik haritud, avara silmaringi ja üldse ägedatest inimestest, kellega on ühtlaselt mõnus niisama aega veeta, kui äri alustada või abielluda ja pere luua.
Kõigele lisaks (YFUs) vabatahtlikuks olemise kogemus. Avaneb super võimalus noore inimesena aidata kaasa ühe ettevõtte arengule ja seeläbi panustada ka enda arengusse.

Neid positiivseid põhjuseid võibki kirjutama jääda siin ? Mitte miks, vaid millal minna vahetusaastale YFUga.

Kadi Metsmaa
Esplan tegevjuht
YFU vahetusõpilane Šveitsis 2001/2002

 

 

Kõik see, mida YFU on mulle andnud, on tulnud kasuks ärimaailmas, samuti ülikoolis. Olles spetsialiseerunud juhtimisele ja organisatsioonide arendamisele, on olnud meeldivaks üllatuseks, et nii mitmedki protsessid YFUs on mõnevõrra omast ajast ees. YFU on andnud mulle lisaks suurepärastele inimsuhetele hindamatud kogemused.

Martin Kuustik
Coop Pank IT-juht; YFU stipendiumifondi looja

YFU vahetusõpilane USAs 2003/2004 

 

Vahetusaasta kogemusse on paigutatud võimalused, väljakutsed ja elukogemus. Kõike seda teeb YFU teistest paremini kuna meil on olnud võimalus olla õpilaste partneriks Eestis juba veerand sajandit. YFU aitab leida õpilasele tema jaoks sobiliku valiku ning toetab õpilast sellel ainulaadsel teekonnal. Miks just YFU? YFU on kui üks suur perekond, kes tahab alati kasvada ning selles peres on alati ruumi ühele uuele liikmele.

YFU oli minu jaoks võti laiema maailmavaate avamiseks. YFU viis mind võõrasse riiki ning andis selleks vajalikud esmased oskused ning ülejäänud usaldas YFU minu enda kätte. Omandatud kogemus viis mind sellele teele, mis oli vähem tallutud ja hoopis põnevam. Olen ikka YFUga seotud ja seda pärast kõiki neid aastaid, mis on möödunud minu vahetusaastat. Kõik see on kinnitus YFU tublile tööle ning see, et usaldan YFU-t maailma paremaks muutmisel.

 

Anu Parvelo
Eesti Perearstide seltsi juhatuse liige 
YFU vahetusõpilane Belgias 2011/2012

Hetkel õppides arstiteaduses ja samaaegselt juhtides arstiteadusüliõpilaste seltsi, olen aru saanud, et Yfukad on inimesed, keda tunneb kohe kaugelt ära. Esmakursuslane, kes ei muretse teiste arvamuse pärast, kes ei arvusta teiste isiksust ja kes on valmis uuteks väljakutseteks. Halb öelda, aga YFUaastaga saame me inimesteks ja selliseks sain ka mina vahetusaasta jooksul. Kogusin enesekindlust, uusi mõtteid, teotahet ja julgust.

Tean, et enne vahetusaastale minekut paljud kardavad, et õpingutes tekib suur lünk ja hiljem on keeruline õpinguid jätkata. Minu puhul oli pigem toime vastupidine. Uues süsteemis õppimine andis väga palju motivatsiooni juurde ja naastes olin klassikaaslastest sammukese ees. Samuti ei soovitaks kellelgi klassi vahetamise pärast jätta vahetusaastale minemata. Head sõbrad jäävad ja veel paremad sõbrad võid leida endale uuest klassist. 

Erialavalikut ei ole lihtne teha ja lisa-aasta annab võimaluse langetada otsuse teadlikumana. Võib-olla tänu sellele ei pidanud mina erialade vahel ekslema ja hüppama ning olen täna arstiteaduses väga rahul. Lisaks saad sa selle aasta jooksul sõpru üle maailma.

 

Kaisa Orunuk 
Eesti Noorsootöötajate Kogu tegevjuht

YFU vahetusõpilane Taanis 1994/1995

YFU vahetusaasta annab eduelamuse kogu eluks - kui saad hakkama oma vahetusaastaga väljakutsetega võõras keeles ja kultuuris, siis tead, et edaspidi saad hakkama igas uues ja ootamatus olukorras.

Aasta jooksul areneb sinu keeleoskuks, kultuuritunnetus, kohanemisoskus, paindlikkus, enesekindlus, julgus, pingetaluvus jm omadused, mis aitavad sind elus hästi tunda.

Minu YFU kogemus on kestnud juba üle 20 aasta, sest peale vahetusaastat olen olnud YFU vabatahtlik. Kindlasti on YFU vahetusaastal ja YFUs tehtud vabatahtlikul tööl oma panus, et töötan täna just laste-, noorte- ja noorsootöö valdkonnas. Tean omal nahal, et yfulaadsed kogemused võivad noortele väga palju väärtuslikku anda. Ma soovin, et võimalikult paljudel lastel ja noortel oleks taolisi võimalusi.

Tiina Tubli
Inglise keele õpetaja; muusik
YFU vahetusõpilane Tšiilis 2012/2013  

 

 

Arvan, et mu tolerantsus tegi tol aastal seitse pikka sammu kaugemale sealt, kus ta enne oli. Näen elu hoopis positiivsemas (värvilisemas) võtmes ja ei karda võimalustest kinni haarata. Tšiili lisas mu iseloomule ladina-ameerikaliku emotsionaalsuse ja kui-midagi-teen-teen-hingega põhimõtte. Ja mis peamine: kui kuskil saab tantsida, siis mina olen kohal!

Kristi Kreek
ACE Logistics Estonia AS tiimijuht
YFU vahetusõpilane Rootsis 2014/2015

 

 

Vahetusaastale minnes oli mu suurim hirm, et ei õpi ära uut keelt. Rootsi jõudes oli minus endiselt hirm, sest kõik tundus raske ning räägiti väga kiiresti. Pärast mõnda kuud keskkonnas olles, aga avastasin, et saan juba olukordadest aru, oskasin elementaarseid lauseid ning olemine oli muutunud väga koduseks. Ning ühel hetkel, enne kui ise aru sain, suutsin rääkida kohalikega ladusalt kõikidel teemadel!

Sandra Järv
Avatud Kool koolijuht
YFU vahetusõpilane USAs 2012/2013

 

 

Vahetusaastal õppisin ma iseennast tundma. Mina ja mu maailm muutusid avatumaks ning ma olen nüüd suhtlusaltim ja sallivam. Olles kodust kaua eemal, muutusin ma ka palju iseseisvamaks ja otsustuskindlamaks. Kõige olulisem on aga see, et ma õppisin iseend ning inimesi enda ümber väärtustama ja armastama!

Kelly Toim
Praxis Mõttekoda analüütik
YFU vahetusõpilane Saksamaal 2013/2014

 

 

Saksamaal käimine andis mulle juurde palju julgust ja enesekindlust. Näen maailma uue pilguga ning ei põe enam väikeste ebaõnnestumiste pärast. Julgen teha seda, mida ise tahan ja jään igas olukorras iseendaks. Lisaks sain palju uusi sõpru igast maailma nurgast. Olen väga rõõmus, et vahetusaastale läksin.

Sanna Lutsoja
Ettevõtja
YFU vahetusõpilane USAs 2008/2009

 

 

Vahetusaastal olles tegin uue keele ja kultuuri tõttu pidevalt vigu. See õpetas mind olukorraga toime tulema ja enda vigade üle teistega koos naerma. Vahetusõpilasena sattusin oma päritoluga tihtipeale tähelepanu keskpunkti, mis aitas mul üle saada kartusest suhtlemise ning esinemise ees - ausalt öeldes tundsin end lõpuks juba kui kala vees.

Loo ise enda tulevik

Esimene samm astu siin