Uued õpilased

Uued õpilased saabuvad Eestisse 16.augustil ja liiguvad peredesse 20.augustil. Kokku ootame u 40 õpilast! 

Vahetuspereks hakkamise ankeedi leiad SIIT

NR. 1

Tüdruk (16) SAKSAMAA

Osaleb teatriprogrammis - sobib elama  suure teatri lähedusse. Ta on pärit väikesest linnast Kesk-Saksamaalt. Peres kasvab kolm tütart, tema on keskmine. Suurimaks hobiks on teater, aga ka muusika (klaver, kitarr, laulmine). Tegeleb vehklemisega, aga Eestis tahaks hoopis hokit proovida. Tema pere on korduvalt ise YFU õpilasi võõrustanud, seega YFU on neile tuttav. Saab hästi läbi väikeste lastega. On avatud loomusega ja ootab väga uusi väljakutseid. Kassiallergia – kui tema tuppa ei tule, siis kõik hästi. 

NR. 3

Tüdruk (15) SAKSAMAA

Osaleb muusikaprogrammis – sobib elama flööti õpetava muusikakooli lähistele. Suure pere vanima lapsena (2 nooremat õde, 1 noorem vend) oskab ta teistega arvestada ja on harjunud koos asju tegema. Muusikaprogrammis mängib flööti, spordist harrastab karated ning igapäevaselt sõidab jalgrattaga kooli. Vahetusaastal on avatud uutele hobidele. Meeldib süüa teha ja enda riideid ümber teha, et originaalsem olla. Ta on babtist ning kuulub ka kiriku noortegruppi.

NR. 5

Tüdruk (17) ŠVEITS

Osaleb filmiprogrammis, sobib elama Tallinnasse või Rakverre - Kunst on elu ja tsirkust peab saama! Ehk tema suurimateks kirgedeks on film ja fotograafia ning tsirkusetrupp. Ta on pere ainuke laps ning koos toimetatakse peamiselt nädalavahetustel.  Ta tunnistab, et ei oska väga süüa teha, aga on valmis õppima. Lisaks prantsuse keelele, mis on neiu emakeel oskab ta hästi ka inglise ja saksa keelt.

NR. 6

Tüdruk (15) SAKSAMAA

Osaleb tavaprogrammis - sobib elama kõikjale Eestis. Ta on üksiklaps (kuid sel aastal on neil vahetusõpilane Jaapanist) ning võib-olla just seetõttu väga sotsiaalne ja jutukas. Aktiivne kirikus, eelkõige lasteprojektidega. Meeldib ka peresõprade lapsi hoidmas käia. Ta armastab tantsimist ja tahaks väga proovida Eestis rahvatantsu. On õppinud 6 aastat flööti ja laulab kooris. Kuulab meeledi muusikat ja loeb raamatuid.Viimased kaks aastat vegan, aga valmis oma toitumisharjumusi muutma. Põeb ka astmat, kuid võtab kõik rohud ise kaasa.

NR. 7

Tüdruk (15) SAKSAMAA

Osaleb tavaprogrammis - sobib elama kõikjale Eestis. Ta on pere keskmine laps vanema õe ja noorema venna vahel. Pere on avatud ja sotsiaalne. Muusika on olnud hobiks pikemat aega – flööt, orkester, laulukoor. Lisaks meeldib talle anime. Tal on üks koer ja tulevikus tahaks saada (looma)arstiks. Tunneb, et on pigem tagasihoidlik, aga siiski avatud. Sõprade sõnul usaldusväärne. Eestile langes valik muuhulgas siinse puutumata looduse tõttu.

NR.8

Poiss (15) SAKSAMAA

Osaleb tavaprogrammis - sobib elama kõikjale Eestis. Ta on pärit suuremast linnast Põhja-Saksamaalt, kus koduterrassi peal seistes paistab meri. Pigem tagasihoidliku pere moodustavad vanem õde, noorem vend ja vanemad. Igapäevaselt süüakse koos hommikust ja õhtust. Tal on papagoid! On õppinud klaverit, loeb meeleldi, kuid armastab ka arvutimänge. Õpib ainult headele hinnetele ja tahab tulevikus keemikuks saada. Sõprade sõnul on tal hea huumorisoon ja teda saab usaldada.

NR. 9

Tüdruk (15) SAKSAMAA

Osaleb tavaprogrammis - sobib elama kõikjale Eestis. Tal on kaks vanemat õde, kes õpivad ülikoolis. Perena saadakse siiski kokku nädalavahetuseti. Peres on usaldusväärsed suhted ja räägitakse kõigest. Tema kirg on muusika – süntesaator, saksofon ja laulmine. Eestis tahaks tegeleda spordiga. On aktiivne kiriku noortegrupis, noortekeskuses ja koolis. Meeldib olla eestvedaja rollis. Taimetoitlane, valmis ise süüa tegema. Suhtleb nii saksa, inglise, prantsuse kui hispaania keeles!

NR. 10

Tüdruk (17) JAAPAN

Osaleb tavaprogrammis, võib elada kõikjal Eestis. Ta on pärit suurlinna piirilt, elanud mitmeid aastaid ühiselamus ja armastab seetõttu kokata. Jaapani traditsioonide tõttu on teinud 9 aastat karated, aga tegelikult sport väga ei meeldi. Perega on kokkuhoidvad ja suhtlevad igal võimalusel. Talle meeldib kunst ja muusika, mängib kitarri. Inglise keelt on õppinud, aga oskused limiteeritud. Sõprade sõnul rõõmsameelne ja sõbralik.

NR. 11

Tüdruk (16) TAI

Tartu Miina Härma Gümnaasiumi IB õpe. Ta on pere ainus laps. Talle meeldib muusika. Sõpradega on tore käia uisutamas või niisama aega veeta. Teiste sõnul on neiu rõõmsameelne ja hea huumorisoonega. Eestis tahaks proovida suusatamist, looduses matkamist ja tutvuda Eesti folkmuusikaga. Tema emakeeleks on tai keel, kuid ta oskab päris hästi inglise ja pisut hiina ja korea keelt. Koolis on tal väga hea õppeedukus, lemmikaineteks matemaatika ja inglise keel. Ei söö sea- ega loomaliha.

NR. 13

Poiss (18) JAAPAN

Osaleb tavaprogrammis - sobib elama kõikjale Eestis. Ta on kolmest vennast noorim ja ainus, kes veel kodus elab ja sedagi vaid nädalavahetusel, sest nädala sees elab ta ühiselamus. Talle meeldivad erinevad kindlused/linnused. Mängib tennist, meeldib sõita jalgrattaga ja lugeda raamatuid. Eestist tahaks proovida jalgpalli või midagi muud uut. On uudishimulik ja abivalmis. Sõprade meelest väga pühendunud koolile. Inglise keele oskus vähene.

NR. 14

Tüdruk (15) SAKSAMAA

Osaleb teatriprogrammis - sobib elama mõne suure teatri lähedusse. Elab väikeses külas Põhja-Saksamaal. Tal on noorem vend ja üks kass. Perega ollakse lähedased ja süüakse igapäevaselt nii hommikust kui õhtust koos. Nädalavahetuseti tehakse koos sporti. Enda sõnul on temaga lihtne läbi saada ning kui talle midagi ei meeldi, siis julgeb ta seda ka välja öelda. Sõprade sõnul empaatiline. Reisimine teeb ta õnnelikuks! Tegeleb näitlemise, muusika ja ujumisega. Migreeni vastu võtab rohud ise kaasa. Taimetoitlane, sest liha ei maitse.

NR.15

Poiss (16) SAKSAMAA

Teatriprogramm - sobib elama suure teatri lähedusse. Ta on pärit suurest perest, kus tal on nii noorem õde kui noorem vend. Terve pere järgib loodussõbralikke eluviise. Perega koos käiakse jalgrattamatkadel, suusatamas ja süüakse võimalusel ühiselt õhtust. Ta  mängib klaverit ja laulab kooris ning sooviks neid hobisid ka Eestis jätkata. Teiste sõnul on ta sõbralik ja lahke. Tema õppeedukus on keskmine, eriti meeldivad füüsika ja matemaatika. Tal on kerge laktoositalumatus. Räägib lisaks saksa keelele ka inglise keelt.

NR. 20

Tüdruk (15) SAKSAMAA

Osaleb tavaprogrammis - sobib elama kõikjale Eestis. Nii suures peres kui temal lihtsalt peab oskama teistega arvestada. Ema hoole all on lausa viis last, kolm tüdrukut ja kaks poissi. Koos tehakse söögid ja majapidamistööd ning hoolitsetakse koera eest. Talle meeldib mängida jalgpalli ning mängiks seda võimalusel ka Eestis. Samas on huvitatud mõne uue spordiala proovimisest. Algul võib olla häbelik, kuid ajapikku avaneb. Sõprade arvates lõbus ja lahe kaaslane, kellega saab ka oma muresid jagada.

NR. 24 

Tüdruk (15) TÜRGI

Osaleb filmiprogrammis, sobib elama Tallinnasse, Rakverre või Lähtele. Türgist küll, aga mitte moslem. Sööb kõike ja küpsetab ka ise meeleldi kõiksugu magusaid asju. Talle meeldib näidelda ja laulda, tantsida ja trenni teha. Ta pole üldse hommikuinimene ning võib olla vahel väga kaootiline ja koristamata toaga, aga rahu, see läheb alati ära. Ta ei kannata ringilendavaid putukaid silmaotsaski ning proovib neid igal võimalusel vältida. Filmikunstiga kokkupuude pigem vähene, kuid näeb enda tulevikku just selles valdkonnas.

NR 25

Tüdruk (16) JAAPAN

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Ta on pärit ühest suurlinnast, kus elab ema, isa ja vanema õega. Ta mängib aasiapärast tennist, kus pall ei ole mitte kõva ja kollane vaid hoopis pehme. Peres on ka lemmikloom – väiksemat sorti koer. Oskab inglise keelt vähe ja on väga motiveeritud eesti keelt õppima, sest unistab sellest, et saab tulevikus tõlgiks.

NR. 28

Tüdruk (16) SAKSAMAA

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Ta on pärit linnast Põhja-Saksamaalt. Ta on pere keskmine laps vanema venna ja noorema õe vahel. Vaba aega veedab sõpradega koos olles, joostes, rulluisutades või hea raamatu seltsis. Sõprade sõnul ambitsioonikas ja usaldusväärne. Kuulub kiriku noortegruppi ja käib iganädalaselt teenistustel, on baptist. Oskab lisaks saksa keelele ka inglise keelt. On võrdlemisi pikk – 176cm.

NR. 29

Poiss (15) SAKSAMAA

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Kolmelapselise pere vanim laps. Tal on nii noorem vend kui noorem õde. Elu suurlinnas on talle tuttav, nüüd tahaks ta kogeda midagi teistsugust ja õppida tundma siinset kultuuri ja viibida palju looduses. Talle meeldib väga matkata. On skaut ja aitab vahel ka kirikus. Tal on kirg programmeerimise vastu, millega alustas kui oli 12. Ise leiab, et on huvidelt mitmekülgne ja kõigile võimalustele avatud.

NR. 30

Tüdruk (17) TŠEHHI

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Ta on pere pesamuna (kolm õde ja üks vend) ning elab hetkel koos ema ja ühe õega. Hinded on tal alati väga head olnud. Võõrkeeled meeldivad eriti. Koolis õpib prantsuse, inglise ja ladina keelt. Huvitub lisaks ajaloost ja kirjandusest. Hea raamatuga võib aeg lihtsalt käest kaduda. Meeldib jalutamas käia ja filme vaadata. Muusikat ei tee ja spordiringis ei käi, kuid lugu peab mõlemast ning Eestis tahaks uisutamist proovida.

NR. 31

Tüdruk (16) JAAPAN

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Ta on pärit suurlinna äärest. Tema vanemad on töö pärast palju reisinud ning see on üks põhjus, miks ka tema kodust kaugele vahetusaastale soovib tulla. Ta on väga energiline - tegeleb iluuisutamise, tantsimise ja muusikaliringiga. Lisaks meeldib talle matkamas käia, suusatada ja kala püüda. Ta ei oska väga hästi süüa teha, aga ta on valmis õppima. Oskab inglise keelt pigem vähe ja on väga motiveeritud eesti keelt õppima.

NR. 32

Tüdruk (16) ARGENTINA

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Ta elab vanavanematega päris kaugel Lõuna-Argentinas, kus on talvel miinuskraadid ja suvel väga soojaks ka ei lähe. Ta on taimetoitlane, aga piimatooteid tarbib. Talle meeldib kunst ja fotograafia; võrkpalli ja looduses liikumine; muusika – laul, kitarr ja ukulele. Lisaks naudib häid raamatuid ja koleda ilmaga häid filme. Kui saaks, teeks ta kogu aeg midagi, sest paigal püsida või tv vaadata on igav. Inglise keelt õppinud ainult 2 aastat ja tase nõrk.

NR. 33

Poiss (16) MEHHIKO

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Kolmelapselise pere keskmine laps, kes armastab jalgpalli, muusikat ja ajalugu. Tal on vanem õde ja noorem vend. Ise kirjeldab end kui loomingulist ja heatujulist noormeest, välimuselt pikk ja sale. Ühised toidukorrad on tema pere jaoks igapäevased. Oskab lisaks hispaania keelele inglise keelt ning on õppinud natuke ka prantsuse keelt. Tulevikus tahab õppida kas arhitektiks või inseneriks.

NR. 34

Poiss (17) MEHHIKO

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Ta on kasvanud üles vanavanemate, ema ja noorema vennaga. Spordialadest meeldib vehklemine, pillidest kitarr, aga vahetusaastal on avatud pigem just uutele hobidele, et siinset kultuuri veelgi paremini mõista. Algub võib tunduda häbelik, aga tegelikult meeldib talle ka nalja visata. Pigem kuulab kui räägib ja rääkida võib lisaks hispaania keelele väga vabalt ka inglise keeles, prantsuse keeles ainult natuke.

NR. 35

Poiss (17) SAKSAMAA

Osaleb kunsti (eri)programmis ja sobib elama Tartusse. Elab emaga kahekesi Leipzigi lähedal. Tegu on väga sotsiaalse noormehega, kelle kireks on kunst. Põeb kergekujulist astmat ja võtab rohu ise kaasa. Tegeleb laulmise, lumelaua, sukeldumise ja võitluskunstiga nimega ninjutsu. Korraldab pidevalt midagi ning tahab kõike uurida ja avastada. Unistab ümbermaailmareisist ning usub, et vahetusaasta Eestis annab sellele omamoodi alguse.

NR. 36

Tüdruk (16) SAKSAMAA

Osaleb filmiprogrammis ja sobib elama Tallinnasse, Rakverre või Lähtele. Ta elab väikses külas Põhja-Saksamaalt koos vanemate, suurema õe ja koeraga. Ta on sõbralik ja aus ning talle meeldib uute inimestega kohtuda. Koolis saab väga häid hindeid ja annab teistele õpilastele järelaitamistunde. Talle meeldib küpsetada ja joonistada. Filminduses tal väga palju kogemusi ei ole, aga ootab põnevusega selle kõige õppimist.

NR. 38

Tüdruk (16) SAKSAMAA

Osaleb tavaprogrammis ja sobib elama kõikjale Eestis. Ta on pere pesamuna vanema õe ja venna järel. Kunst on saatnud teda juba aastaid ning võimalik, et tulevikus muutub ka tema tööks. Ta on avatud loomusega ja eelarvamustevaba, proovib võtta inimesi alati sellistena nagu nad on. Spordiga liiga sinasõber ei ole, aga Eestis prooviks hea meelega midagi uut ka spordivallas. 

NR. 39

Tüdruk (15) SAKSAMAA

Osaleb loodusprogrammis ja sobib elama kõikjale peale saarte. Tema hobideks on pikalt olnud iluvõimlemine ja viiulimäng, kuid Eestis tahaks hoopis rahvatantsu proovida. Loomulikult oleks tore kui saaks ka viiulit mängida. Ta on pigem tagasihoidlik ja vaikne, kuid alati abivalmis. Tal on vanem õde ja vanemad, kellega koos käiakse meeleldi teatris, kinos või väljasõitudel. Viibib palju õues ja avastab uusi asju, kas siis üksi, pere või sõpradega.

NR. 40

Poiss (15) SAKSAMAA

Osaleb kunstiprogrammis ja sobib kunstikooli lähedusse. Elab ema ja noorema vennaga väikeses külas Lõuna-Saksamaal. Talle meeldib üle kõige kunst ja tantsimine. On väga suhlusaldis ja leiab alati igalt poolt endale sõpru. Õppinud 9 aastat nii inglise kui ka prantsuse keelt, aga viimast oskab pigem vähe. Ülikoolis soovib õppida kas ajalugu, kirjandust või kunsti.

Sheeri ka!Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInPin on Pinterest