Riigid

  • Vahetusaastale on üldjuhul võimalik minna juhul, kui Sinu vanus on vahemikus 14-18, kuid igal riigil on selle osas ka erisusi, millega on võimalik tutvuda iga riigi lehel eraldi!
  • Liigu kaardil ringi, leia endale sobiv sihtriik ja loe selle kohta rohkem infot!
  • Riikide valik võib aastapõhiselt muutuda, kuna igal aastal sõlmitakse ülemaailmselt YFU organisatsioonide vahel uued partnerluskokkulepped.
  • Õpilasel on võimalik osaleda KOLMES eritüüpi programmis: lühiprogrammid (2 nädalat - 3 kuud), semestriprogramm, aastane programm. Programmide valik sõltub riigist – mõnes riigis on võimalikud kõik programmid, teises on valikus vaid üks kindel programmitüüp.

RIIKIDE VALIK 22/23 ÕPPEAASTAL

 

Paljud riigid pakuvad ka võimalust minna lühemaks ajaks, ülevaate leiad SIIT, lisainfot selle kohta küsi yfu@yfu.ee

 

*orienteeruv kuumakse on arvestatud 48-kuulise maksegraafikuga koostöölepingul Inbankiga. Loe rohkem SIIT. 

AASTASED PROGRAMMID võimaldavad Sul veeta pea terve aasta mõnes teises riigis, käia seal koos kohalike omavanustega tavalises koolis ning õppida seeläbi tundma vahetusmaa keelt ja kultuuri. Tõelise kohaliku elu tundmaõppimiseks elavad kõik YFU vahetusõpilased vahetusperedes. Aastased programmid algavad reeglina juulis-augustis, kuid on ka erandeid.

SEMESTRIPROGRAMMID sarnanevad aastaste programmidega: käiakse kohalikus koolis ning elatakse vahetusperes, ainult programmi pikkus on umbes kuus kuud (oleneb riigist). Semestriprogrammide maksumus on 90% aastase programmi maksumusest.

SUVEPROGRAMMID võimaldavad minna ja veeta 2-8 nädalat oma suvest välismaal, kui aastaks minek tundub liiga pika ettevõtmisena. Nagu kõigi YFU programmide puhul, elavad ka suveprogrammides osalejad vahetusperedes.