Hakka vahetusõpilaseks!

HAKKA VAHETUSÕPILASEKS!

    Kuidas rääkida enda vanematega vahetusaastale minemisest?

    Leia mõtteid siit👉

    1

    KUIDAS SAADA YFU VAHETUSÕPILASEKS?

    • Vahetusaastale on võimalik minna juhul, kui Sinu vanus on vahemikus 14-18 aastat. Küll aga on igal riigil erisused, millega on võimalik tutvuda iga riigi lehel eraldi! Lisaküsimuste korral kirjuta yfu@yfu.ee.
    • Taotlusankeeti on võimalik esitada aastaringselt ning ka noorematel, kui 14-aastastel!
    • Tutvu pakutavate riikidega SIIT! Mõnel riigil on ka eriprogrammid, mis on mõeldud täisealistele noortele. Juhul kui Sul on täpsem huvi nende riikide ja programmide kohta, siis palun kirjuta meile aadressil yfu@yfu.ee
    2

    TAOTLUSDOKUMENTIDE ESITAMINE!

    Vahetusõpilaseks kandideerimine algab taotlusdokumentide esitamisest:

    • Täida TAOTLUSANKEET (klikitav). Taotlusankeedi edastamisel laekub Sulle ankeeti kantud e-mailile automaatvastus kinnitusega. Kui see mingil põhjusel Sinuni ei jõua, võta meiega ühendust! Esmaankeedi laekumisel edastame ka lapsevanema(te)le vahetusprogramme tutvustava materjali.
    • Vasta motivatsiooniküsimustele – SIIN. 
    • Hinnete ülevaade – sobib nii tunnistuse koopia kui ka e-kooli väljavõte ning see peaks kajastama hiljutisi hindeid. PALUME MEILE MITTE SAATA TUNNISTUSE ORIGINAALI!

    3

    KUTSE VALIMISPÄEVALE!

    Kui taotlusdokumendid on esitatud saad Sa kutse Valimispäevale – üritus, mille käigus hinnatakse Su sobivust vahetusõpilaseks hakkamiseks. Valimispäevasid viivad läbi endised vahetusõpilased, kes on ka vastava koolituse saanud. Valimispäeva eesmärk on jälgida Sinu suhtlemis – ja argumenteerimisoskust, isikupära ja ainulaadsust ning veenduda, et oled piisavalt küps eesseisvateks katsumusteks. Valimispäev koosneb grupitöödest ja individuaalsest intervjuust ning vältab keskeltläbi 4 tundi.

    4

    SOBIVUSEL KUTSE LEPINGUVESTLUSELE!

    Kui läbid Valimispäeva positiivse tulemusega, oodatakse Sind lepinguvestlusele ning sedakorda juba koos vähemalt ühe lapsevanemaga. Lepinguvestlus annab võimaluse uurida detailsemalt erinevate riikide programmide tingimuste ja ülesehituse kohta ning ka lepingu ja rahastamisvõimaluste kohta. Lepinguvestlusel käimine EI KOHUSTA koheselt lepingut sõlmima. Peale vestlust saate võtta vajaliku aja mõtlemiseks ning pereringis arutlemiseks.

    Õpilane, kes on läbinud vähemalt Valimispäeva, saab võimaluse osaleda ka toetajate otsimise koolitusel. Toetajate otsimisega võiks õpilane algust teha esimesel võimalusel, kuna tegemist on aeganõudva ettevõtmisega. Toetajate otsimiseks ei pea olema leping sõlmitud! Piiratud rahaliste vahenditega peredest õpilased saavad kandideerida ka stipendiumile.

    5

    LEPINGU SÕLMIMINE!

    Lepinguvestluse järgselt avaneb võimalus sõlmida koostööleping soovitud sihtriiki, eeldusel, et sinna on vabu kohti. Koha kindlas riigis garanteerib õpilasele vaid meiega sõlmitud leping. Kohti ankeedil esitatud eelistuste põhiselt ei broneerita. Leping sõlmitakse õpilase, lapsevanemate ning YFU Eesti vahel.

    6

    SOBIVA PERE NING KOOLI LEIDMINE!

    Peale lepingu sõlmimist hakkab õpilane täitma rahvusvahelist faili – põhjalik fail, mis sisaldab igakülgset infot õpilase kohta. Rahvusvahelise faili alusel otsitakse vastuvõtvas riigis vahetuspere ning – kooli.

    7

    KODUGRUPPIDE KOHTUMISED!

    Aprilli- ja maikuu jooksul toimuvad esimesed kodugruppide kohtumised.

    Kodugrupp moodustatakse ühte riiki ja/või piirkonda minevatest õpilastest. Kohtumiste vältel arutletakse olulistel teemadel nagu kohanemine uue kultuuriga, koduigatsusega toimetulek, kohalik eluolu ning palju muudki. Esimesel kahel kohtumisel osalemine on kõigile vahetusõpilastele kohustuslik.

    8

    INFOPAKETTIDE VÄLJASAATMINE!

    Vahemikus mai-juuli saadame õpilastele ning ka lapsevanematele välja infopaketid, kust leiab olulist teavet vahetusaasta organisatoorse poole osas – lennugraafikud, viisa taotlemine, vaktsiinisoovitused, tutvustav brošüür vastuvõtvalt organisatsioonilt ja muud.

    9

    EELORIENTATSIOONI SEMINAR + INFOTUND!

    ELO-2020

    Juunikuus leiab aset suurim vahetusaastale eelnev kohtumine- Eelorientatsioon (ELO).

    Seminar on kolmepäevane ning osalemine on kõigile vahetusõpilastele kohustuslik. Seminari eesmärk on valmistada õpilased igakülgselt ning põhjalikult ette vahetusaastaks.

    Ürituse raames toimub ka infotund lapsevanematele. 

    10

    SUHTLUS VAHETUSPEREGA!

    Aktiivne suhtlus vahetusperega. Enamik kinnitusi vahetusperede ning – koolide osas laekub vahemikus mai-august. Kui õpilast on teavitatud tema tulevasest perest, tuleb tal nendega kindlasti esimesel võimalusel ühendust võtta ning jätkata suhtlust kuni vahetusaasta alguseni. See aitab juba vahetusaastale eelnevalt üksteisega tuttavaks saada ning vähendab kohmetust vahetusaasta alguses.

     

    11

    VÄLJALEND VAHETUSAASTALE!

    Lend vahetusaastale. Suurem osa õpilastest lendab augustis, kuid tuleb ette ka lende juunis, juulis ning septembris (vastavalt sihtriigile ning programmitüübile).

    TÄIDA TAOTLUSANKEET SIIN!