YFU vabatahtlikud tegutsemas

 

MIS TEHTUD? 

8-14.04.2017 kogunesid noored üle Euroopa kokku Itaaliasse, et üheskoos saada uusi teadmisi migratsioonist. Eestist osalesid „3D Exchanges“ koolitusel 10 SÕPi ehk sees olevat õpilast: Hannah, Aisha, Judith, Takuya, Pieter, Michelle, Marie, Theresa, Praewpitchaya, Phakan, Andrea ja grupijuhina Marge Tänava. Rohkem toimunust on võimalik inglise keeles lugeda siit: http://eee-yfu.org/3d-exchanges/5497/  
Oma koolituse muljed pani enda blogisse kirja Michi, kes on praegu vahetusaastal Eestis. Seda on võimalik lugeda SIIN. 

MIS ALLES EES?

27-28.05.2017 kogunevad yfukad Lõuna-Eestisse, Taevaskotta, et öelda üheskoos teretulemast kevadele. Vabatahtlikute jaoks mõeldud kevadine Workshop on motivatsiooni-koolitus üritus, kus läbivaks teemaks on enesearendus, mille kohta toimub mitmeid töötubasi ja arutelu. Meelelahutuslik õhtuneprogramm on garanteeritud, ning saab nautida sauna, ujumisvõimalusi ning Lõuna-Eesti imeilusat loodust. Tule sinagi! Ära maha võimalus maha veeta üks eepiline nädalavahetus, seega pane oma saunalina ning vaim valmis ja registreeri ennast SIIN. Registreerimine on avatud kuni 19. maini.

15-20.08.2017 on toimumas järjekordne vabatahtlike suur sündmus „Voluntaria 2017“ Prantsusmaa Alpides. Selle aasta peateema on tõlkes „ Maailmakodnik“. Eelmisel hooajal esimest korda toimunud Voluntaria oli üli menukas ja positiivselt emotsioonide rohke. Täpsemalt saate lugeda siit: http://eee-yfu.org/projects/voluntaria/  Teadmiseks - registreerimine on AVATUD! Saagem osa grassroots-level cooperation sündmusest, mille käima lükkamisse ja korraldamisse on enda panuse andnud Käroliis Lutsar, ning eelmise aasta mentoritena Aile Arro ja Henri Lempu.  

05-12.05.2017 osalevad Johanna Martin, Aile Arro ja Annely Emma Krell  osalejatena ja Henri Lempu koolitana “Changemakers Academy” koolitusel.  

21-28.05.2017 osalevad Hele Maasi, Laura Nõlvak ja Karmen Saare osalejatena ja Airika Torn koolitajana “Shift! Training for Trainers” koolitusel.  

26.06 – 01.07.2017 on toimumas Saksamaal YES (Young Europeans’ Seminar), kus kogunevad viieks päevaks kokku üle 500 Euroopa vahetusõpilase, et panna ilus punkt oma vahetusaastale. Selle aasta peakorraldaja riikideks on YFU Eesti ja Rootsi, ning tervelt 16 yfukat annavad oma muljetavaldava panuse ürituse korraldamiseks: Henri Lempu, Martin Arro, Anneli Võsandi, Sandra Järv, Inger Põder, Heliis Nemsitzveridze, Alice Kääramees, Merilin Raidmets, Krista Kallavus, Elina Kukk, Trine Tamm, Mariin Suvi, Aile Arro, Georg Alemaa, Johanna Martin ja Tiina Pruus!