TŠIILI
Eeldused õpilasele
Vanus – õpilase sünnikuupäev peab jääma vahemikku 21.02.2006-21.02.2009 (talvised programmid); 24.07.2006-24.07.2009 (suvised programmid).
Keeleoskus – inglise keele oskus suhtlustasandil ning algteadmised hispaania keelest
Hinded – tunnistusel peaksid olema peaasjalikult neljad ja viied. Õpilaste puhul, kelle õppimistulemused on alla selle, on vajalik eelnev läbirääkimine vastuvõtva riigiga. Vahetusaastal tuleb koolis käimisse ning õppetöösse tõsiselt suhtuda.
Tervis – õpilasel peab olema hea füüsiline ning vaimne tervis. Eelnevate tõsisemate probleemide ning haiguslike seisundite puhul (ka kroonilised ning kestvad terviseprobleemid) on vajalik enne õpilase kinnitamist vastuvõtvalt YFUlt luba küsida. Sama kehtib eelnevate või kestvate vaimse tervise probleemide puhul.
Toitumine – taimetoitlased võetakse vastu, teiste toitumispiirangute puhul (laktoositalumatus, veganlus jne) on vajalik vastuvõtvalt YFUlt enne õpilase kinnitamist luba küsida. Sama kehtib eelnevate või kestvate toitumishäirete (anoreksia, bulliimia jne) puhul. Gluteenitalumatuid vastu ei võeta.
Allergiad – rohkete allergiatega õpilasi on keeruline paigutada ning on vajalik eelnev läbirääkimine.
Ei võeta vastu – õpilasi, kes suitsetavad ja/või tarbivad alkoholi. Samuti ei võeta vastu täistaimetoitlaseid ning õpilasi, kes elavad üksinda, mitte koos perega.
Riigi kirjeldus
Tšiili on äärmiselt omapärase kujuga riik, mis jookseb pikalt mööda Lõuna-Ameerika läänerannikut, kattes rohkem kui poole mandri pikkusest. Selletõttu võib seal kohata ka suuri klimaatilisi ning looduslikke äärmuseid – maailma kuivemad kõrbed põhjas, jääliustikud lõunas ning vulkaanid, imeilus saarestik, lopsakad metsad ning järved keskosas. Tšiili on rikas iidse kultuuri poolest ning avastamisrõõmu jätkub igaks päevaks!
Tšiili koolisüsteemi ning hariduse taset peetakse üheks parimaks Lõuna-Ameerikas. Keskharidus koolid jaotuvad tüübilt kolmeks: teaduskoolid, kutsekoolid ning kaunite kunstide koolid. Esimesed kaks kooliaastat on igas tüübis samad, spetsialiseerumine toimub kahel viimasel aastal. Suurem osa vahetusõpilasi paigutatakse erakoolidesse ning enamasti just teaduskoolidesse, kus õpitakse keeli, matemaatikat, ajalugu ja loodusteaduseid. Enamikes koolides puudub võimalus võtta valikaineid, kuid on ka erandeid. Õpilane peaks arvestama, et suuremas osas koolides on kohustuslik koolivorm, mis tuleb lisatasu eest soetada.
Tšiillased on temperamentsed ning sooja südamega. Perekonnad on väga kokkuhoidvad – võetakse ette palju ühistegevusi ning ei puudu ka tihedad kokkusaamised laiema suguvõsaga. Enamus vahetusperedest on keskklassist ning tuleb arvestada, et Tšiili elutingimused ei pruugi haakuda Euroopa omadega. See tähendab, et seal ei pruugi olla kõiki mugavusi, millega me siinkandis harjunud oleme (keskküte, nõudepesumasinad, kuivatid jne.). Perekondades elab tihti koos ka mitu põlvkonda – vanavanemad ning lapselapsed. Vahetusõpilased paigutatakse erinevatesse piirkondades ning erinevatesse peretüüpidesse. Traditsioonilise pere asemel võib olla ka üksikvanemaga pere või siis hoopis lastetu vanemas eas pere. Peaks valmis olema ka toa jagamiseks vahetusõe või – vennaga (vastavalt õpilase soole).
PAKUTAVAD PROGRAMMID
Aastane programm talvest (21.02.2024-03.01.2025)
Semestriprogramm talvest (21.02.2024-17.07.2024)
Aastane programm suvest (24.07.2024–25.06.2025)
Semestriprogramm suvest (24.07.2024-03.01.2025)
*Viimane aeg taotlusdokumentide esitamiseks talvistel programmidel - 06.09.2023, suvistel programmidel – 12.03.2024
Viimane aeg lepingu sõlmimiseks talvistel programmidel - 20.09.2023, suvistel programmidel – 25.03.2024
*Koha tagab vaid sõlmitud leping. Kuna kohtade arv on piiratud, tuleb alustada taotlusprotsessiga võimalikult vara. Viimasel hetkel kandideerides ei pruugi enam vabu kohti olla!
*Osalustasu - aastane programm 9300 EUR / semester 8370 EUR
*Kodulehel välja toodud osalustasu kindlustab vaid sõlmitud leping. YFU Eestil on õigus vastavalt vajadusele hinda tõsta, aga see ei mõjuta juba eelnevalt allkirjastatud lepinguid.
Osalustasu ei pea maksma täissummas lepingu sõlmimisel. Osalustasu maksed jaotatakse kliendi poolt koostatud graafiku alusel üle kuude.
Osalustasu katab edasi-tagasi lennupiletid, kindlustuse ning ettevalmistuse ja tugiteenused Eestis ning sihtriigis. Täpsema ülevaate sellest, mida osalustasu sisaldab, saad klikkides SIIA .
Lisakulud: (summad, mida programmitasu ei kata; jälgi valuutat!)
- Viisatasud
- Vaktsiinitasud
- Taskuraha
- Võimalikud kooli lisatasud (õpikud, koolivorm, huvialategevused ~250 USD)
- Transport kooli vahetusaasta vältel (~100 USD/kuu)
- YFU Tšiili korraldatud väljasõidud kooliaasta vältel
Programmilised üritused:
- Eelorientatsioon (toimub Eestis)
- Aasta alguse seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Keskaasta seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Aastalõpu seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Järelorientatsioon (toimub Eestis)
Jälgi YFU Tšiili tegemisi ka Facebookis ja Instagramis.