Eriprogrammid

Loodusprogramm

Loodusprogrammi eesmärk on tutvustada välisõpilastele Eesti ilusat ja puutumata loodust. Tihti võivad eestlastele tavalised tegevused nagu metsas jalutamine, soo- ja rabaradadel käimine ning loodusest marjade, seente korjamine tunduda välismaalaste kummalise ja võõrana. Seetõttu annab see programm võimaluse kogeda loodusega kõrvuti elamist ja ka metsaloomadega tutvuda. Loodusprogrammi raames korraldame loodusesse erinevate teemadega seotud ekskursioone ja matku, samuti püüame need õpilased suunata elama loodusküllastesse piirkondadesse. Loodusprogrammi matkad toimuvad kord kuus nädalavahetustel ja neid korraldavad YFU vabatahtlikud.

Muusikaprogramm

Muusikaprogrammi kaudu tulevad Eestisse sageli õpilased, kes tegelevad ka kodumaal aktiivselt muusikaga – olgu selleks siis pillimäng või laulmine. Kõige sagedamini suuname nad muusikakoolidesse nagu Tallinna Muusikakeskkool ja Tartu Elleri nimeline Muusikakool. Teinekord käivad õpilased aga koolides, kus on võimalik mõni tund nädalas pilli harjutada. Lauluhuvilistele sobib tihti aga lihtsalt ka koolikooris laulmine. Nii saavad vahetusõpilased tegeleda armastatud hobidega kui ka tutvuda Eesti mitmekesise muusikatraditsiooniga.

Kunstiprogramm

Kunstiprogrammiga tulevad Eestisse kunstihuvilised õpilased. Kunstiprogrammi õpilased võivad käia nii kunstikoolides kui ka lihtsalt kunstiringides. Õpilased õpivad nii Eesti kunstiajalugu kui ka tegelevad praktiliste tegevustega: näiteks maalimise, keraamika, joonistamisega jms. Programm võimaldab tutvuda Eesti kunstilooga ning arendada õpilase enda kunstioskuseid.

Filmiprogramm

Filmiprogrammi kaudu tulevad õpilased saavad Eestis kätt proovida filmide tegemises. Seetõttu suuname nad tavaliselt Tallinna 32. Keskkooli või Rakvere Reaalgümnaasiumisse. Õpilased osalevad võimalusel ka PÖFFi ja Justfilmi korraldamises ning käivad filme vaatamas, samuti ka Balti Filmi- ja Meediakooli korraldatavatel üritustel ja koolitustel. Noored saavad nii ise filme teha kui ka tutvuda laiemalt Eesti ja teiste riikide loominguga.

Teatriprogramm

Teatriprogrammi kaudu saavad teatrihuvilised õpilased tegeleda näitlemisega nii teatriringides, kooliteatrites kui ka kutseliste teatrite juures. Lisaks külastavad nad erinevaid Eestis asuvaid teatreid ning tutvuvad Eesti teatrilooga.