Sobivustest

Oled mõelnud, et YFU vastuvõtvaks pereks hakkamine võiks olla tore, aga pole kindel, kas just Sinu perele õiget vahetusõpilast leidub? Siin on üks põnev võimalus selle välja uurimiseks! Soorita järgnev test ja saa teada, milline õpilastest on see kõige õigem Sinu pere jaoks!

Lapsi võib saada muidugi mitut moodi - jutustame teile oma loo.

Saatuse tahtel kohtusid kord kaks noort ema, kelle esimesed lapsed mõnenädalase vanusevahega. Tänaseks päevaks on mõlemad kolmanda ootel, aga kas märkad neis erinevust? Kus üks kõht on? Ah-haa, ei olegi, sest ühe lapse toob YFU!

Kuidas valmistud Sina oma (vahetus)lapse saabumiseks?

Iga lapse tulek on erakordne sündmus ja iga ema tahab olla ettevalmistatud. Üks võimalus on ammutada tarkust ja teadmisi raamatutest. Käia üle geograafiatunnis õpitu või viia end kurssi sellega, kuidas tulevast isa veelgi enam kasvatuses kaasata.

 

Kuidas suhtled Sina oma (vahetus)lapsega?

Kommunikatsioon on edu alus ja mida varakumalt sellega algust teha, seda parem. Sobiv muusika, silitused, ema hääl ja mõnus toit – ühelt poolt on võimalusi nii palju; teiselt poolt kirjutab YFU laps sulle Skypes ka vastu ja oskab lisaks telefoni kasutada, lugeda ja arusaadavalt rääkida, tõsi, mitte veel eesti keeles.

 

Mis on esimene asi, mille sina oma (vahetus)lapsele kinkisid?

Oh, lapsed kasvavad algul nii kiiresti! Aga kas ikka kasvavad? Tundub, et suurus 50 läheb selga esimesel kuul, aga suurus M võiks sobida ju ka kevadel kui ilmad jälle soojemaks lähevad. Nii ilus Reet Ausi disainitud YFU särk on justkui suur soe kevadpäike!

 

Milline on Sinu (vahetus)lapse lemmik kruus?

Piim, vesi, pudel, tass, kruus, kõrs, termos.. nii palju valikuid. Igaks juhuks tasub YFU vahvat veepudelit alati omada, sest kunagi ei või teada, mil endal janu tuleb.

 

Kas Sina oled juba omale vahetuslapse leidnud? 

Varsti ongi august käes! Kõhus on imelik tunne, aeg on kohe-kohe käes. Kas see oli nüüd õige valu? Peaks sünnitama minema või ootan veel veidi? YFU lapsed tulevad alati õigel ajal – igal aastal 16.augustil, et siis otse laagrisse sõita ja 20.augustil peredesse liikuda. Plaane võid teha julgelt terveks augustiks, uue pereliikme saab igale poole kaasa võtta! Ilusat lõpuootust ja tulevast kooskasvamist kõigile peredele!