
Vahetusõpilase KKK
Kui vanalt on võimalik minna vahetusaastale? Mis maksab aasta USA's? Kas kindlustus on ka programmitasu sees? Kas on võimalik minna lühemaks perioodiks kui üks aasta?
Iga päev saame me palju küsimusi õpilastelt, nende vanematelt ning noortega töötavatelt spetsialistidelt ja sellest tulenevalt otsustasime panna kokku kõige enam küsitud küsimuste KKK. Seega, juhul kui oled mõelnud, et tahaksid minna vahetusaastale või soovib seda Sinu laps, siis siit leiad vastused põhilistele küsimustele.
Kui sa aga siit ei leidnud oma vastust, siis kirjuta meile julgelt yfu@yfu.ee

KKK
Igal riigil on erinev vanusevahemik - see on leitav iga riigi enda lehelt, blokis eeldused õpilasele. Riikide nimekirja leiad SIIT. Tähele tuleb panna, et antud vanusevahemik on määratud järgmisele õppeaastale, juhul aga kui on soov minna näiteks kahe aasta pärast, tuleb vanusevahemikkudele juurde lisada üks aasta. Nt: minnes vahetusaastale 2019/20 peab õpilase sünnikuupäev jääma 13.08.2001-14.01.2005 vahele. Minnes vahetusaastale 2020/21 peab õpilase sünnikuupäev jääma 13.08.2002-14.01.2006 vahele.
YFU Eestil on kõige laiem sihtriikide valik - 42 erinevat riiki! Aasiast Aafrikani, Euroopast Lõuna-Ameerikani - kogu riikide nimekirja leiad klikkides siia.
Lepingu sõlmimise hetkel EI PEA raha koos olema!
Summa on võimalik jaotada teatud aja peale ning see annab võimaluse osa summast saada ka näiteks toetajate abiga kokku saada või taotleda stipendiumit.
Selleks, et anda huvilistele võimalikult erinevaid valikuvariante, oleme sõlminud koostöö lepingu Inbankiga. Inbank annab võimaluse tasuda soodsatel tingimustel programmitasu kas osaliselt või täiel määral. Ühtlasi on võimalik taodelda järelmaksu ka semester-, või suveprogrammides osalemiseks! Tutvu järelmaksu tingimustega SIIN ja täidetava sooviavaldusega SIIN.
Hinded on kahtlemata olulised, kuid vahetusaasta programm ei ole mõeldud ainult viielistele. Küll aga kuna õpilane peab ka vahetusriigis käima koolis ning seal tegema kaasa, siis peab hinnete seis peab olema piisavalt korras, et ta tuleks ka seal toime. Igal riigil on oma lävendid, nendega on võimalik tutvuda iga riigi enda lehel - blokis eeldused õpilased.
Esmalt pead tegema endale selgeks mis ajal algab kool Sinu soovitud sihtriigis - enamikes riikides algab see küll sügisel, ent paljudes Aasia riikides hoopis kevadel! Üldiselt aga on hea ettevalmistusperiood 6-12 kuud, kuid see võib olla ka pikem ning võib olla ka lühem. Küll aga mida varem sõlmida leping, seda pikema aja peale on võimalik määrata programmitasu maksegraafik!
Osalustasu katab edasi-tagasi lennupiletid, kindlustuse ning ettevalmistuse ja tugiteenused Eestis ning sihtriigis. Täpsema ülevaate sellest, mida osalustasu sisaldab, saad klikkides SIIA .
Igal riigil on erinev programmitasu ning see on leitav RIIKIDE LEHELT.
Programmitasu EI PEA tasuma ühekorraga, vaid on võimalik maksta osamaksetena maksegraafiku alusel!
See on üldiselt kooli ja õppija vaheline kokkulepe.
Küll aga tõepoolest, enamasti jätkatakse tagasi tules pooleli jäänud kohast - kui lõpetasid enne vahetusaastat 9.klassi, siis tagasi tulles lähed 10ndasse. Iseenesest "vahele jäänud" kooliaasta edasist kooliteed kuidagi ei mõjuta ning üldiselt on sageli on uue klassiga jätkamine isegi kergem - vahetusaasta muudab Sind ennast päris palju!