VIETNAM
Eeldused õpilasele
Vanus – õpilase sünnikuupäev peab jääma vahemikku 31.07.2006 - 30.07.2008.
Keeleoskus – inglise keele oskus suhtlustasandil. Õpilane peab olema motiveeritud õppima kooliaasta vältel vietnami keelt.
Hinded – õppeedukus peab olema vähemalt keskpärane. Jooksvad kolmed on lubatud, kuid kui neid on suuremal määral, siis tuleb partneriga eelnevalt läbi rääkida.
Tervis – õpilasel peab olema hea füüsiline ning vaimne tervis. Eelnevate tõsisemate probleemide ning haiguslike seisundite puhul (ka kroonilised ning kestvad terviseprobleemid) on vajalik enne õpilase kinnitamist vastuvõtvalt YFUlt luba küsida. Sama kehtib eelnevate või kestvate vaimse tervise probleemide puhul.
Toitumine – toitumispiirangute puhul (taimetoitlus, laktoositalumatus jms) tuleb enne õpilase kinnitamist vastuvõtvalt YFUlt luba küsida. Sama kehtib eelnevate või kestvate toitumishäirete (anoreksia, bulliimia jne) puhul.
Allergiad – rohkete allergiatega õpilasi on keeruline paigutada ning on vajalik eelnev läbirääkimine.
Ei võeta vastu – õpilasi, kes suitsetavad ja/või tarbivad alkoholi.
Riigi kirjeldus
Vietnam on 65 provintsiga riik Kagu-Aasias, mis laiub 1650 kilomeetri pikkusel alal Lõuna-Hiina mere ääres. Vietnamis on 56 etnilist gruppi, kellest enamus räägivad vietnami keelt. Vahetusõpilased puutuvad kokku värvikate linnade, mitmekülgse looduse ja imelise kohaliku toiduga. Lisaks aasia maitsetele ja vürtsidele võib vietnami köögis avastada ka prantsusepäraseid toite. Kliima on üldiselt troopiline, kuid vaheldub piirkonniti üsna tugevalt - põhjas on eristatud neli aastaaega, aga lõunas kogetakse vihmase ja kuiva kliima vaheldumist.
Alates 15ndast eluaastast käivad vietnamlased kõrgemas kooliastmes, mis on võrreldav Eesti gümnaasiumiga. Koolides on õppeainedki sarnased alates matemaatikast kuni kehalise kasvatuseni. Kõikides koolides on kohustuslik koolivorm nii klassitundide kui ka kehalise kasvatuse jaoks. Hindeid antakse Vietnamis kümnepallise süsteemiga.
Vietnami perekond on väga kokkuhoidev ja tihtipeale elavad mitmed põlvkonnad koos. Vietnamlased on soojad ja võtavad vahetusõpilasi vastu kui oma pereliikmeid. Igal perel on omad reeglid ja vahetusõpilastelt eeldatakse nende järgimist. Samas jagatakse meelsasti oma kultuuri ja huvitutakse siiralt teistest kultuuridest.
PAKUTAVAD PROGRAMMID
Aastane programm suvest (09.08.2023 – 04.06.2024)
Semestriprogramm suvest (09.08.2023 - 05.01.2024)
Viimane aeg taotlusdokumentide esitamiseks – 28.02.2023
Viimane aeg lepingu sõlmimiseks – 15.03.2023
Kohtade arv – 1 / Vabade kohtade arv - 1
Ära oota lepingu sõlmimisega viimase hetkeni! Mida varem sõlmid lepingu, seda pikema aja peale saad jaotada maksegraafiku!
Osalustasu – aastane 7500 EUR / semester 6750 EUR
Osalustasu ei pea maksma täissummas lepingu sõlmimisel. Osalustasu maksed jaotatakse kliendi poolt koostatud graafiku alusel üle kuude.
Osalustasu katab edasi-tagasi lennupiletid, kindlustuse ning ettevalmistuse ja tugiteenused Eestis ning sihtriigis. Täpsema ülevaate sellest, mida osalustasu sisaldab, saad klikkides SIIA .
Lisakulud: (summad, mida programmitasu ei kata; jälgi valuutat!)
- Viisatasud
- Vaktsiinitasud
- Taskuraha
- Võimalikud kooli lisatasud (õpikud, koolivorm, huvialategevused)
- Transport kooli vahetusaasta vältel (~ 50 USD / kuu)
- Söömine koolis vahetusaasta vältel (~ 100 USD / kuu)
- YFU Vietnami korraldatud väljasõidud kooliaasta vältel
Programmilised üritused:
- Eelorientatsioon (toimub Eestis)
- Aasta alguse seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Keskaasta seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Aastalõpu seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Järelorientatsioon (toimub Eestis)
Jälgi YFU Vietnami tegemisi ka Facebookis ja Instagramis.