LÕUNA-AAFRIKA
Eeldused õpilasele
Vanus – õpilase sünnikuupäev peab jääma vahemikku 31.07.2006-06.08.2008.
Keeleoskus – inglise keele oskus suhtlustasandil. Aastase programmi puhul peab õpilane sooritama ELTiS keeletesti (viiakse läbi YFU Eesti poolt).
Hinded – hinded peavad olema vähemalt keskpärased. Õpilaste puhul, kelle õppimistulemused on alla selle, on vajalik eelnev läbirääkimine vastuvõtva riigiga. Vahetusaastal tuleb koolis käimisse ning õppetöösse tõsiselt suhtuda.
Tervis – õpilasel peab olema hea füüsiline ning vaimne tervis. Eelnevate tõsisemate probleemide ning haiguslike seisundite puhul (ka kroonilised ning kestvad terviseprobleemid) on vajalik enne õpilase kinnitamist vastuvõtvalt YFUlt luba küsida. Õpilasi, kellel on olnud või endiselt esineb probleeme vaimse tervisega, ei võeta vastu.
Toitumine – toitumispiirangute puhul (taimetoitlus, laktoositalumatus jne) on vajalik vastuvõtvalt YFUlt enne õpilase kinnitamist luba küsida. Veganeid ning õpilasi, kellel on olnud või endiselt esineb toitumishäireid, vastu ei võeta.
Allergiad – rohkete allergiatega õpilasi on keeruline paigutada ning on vajalik eelnev läbirääkimine.
Ei võeta vastu – õpilasi, kes suitsetavad ja/või tarbivad alkoholi.
Riigi kirjeldus
Riik, mis on kuulus mitmekesise looduse, loomastiku ning maastiku poolest. Lõuna-Aafriklased ise on optimistliku eluvaatega, väga sõbralikud ning suurepärase huumorisoonega inimesed, seega vahetusõpilased võetakse soojalt vastu! Rahvastik on päritolu poolest väga kirju. Ajaloo jooksul on sinna kogunenud inimesi igast maailma otsast, mis on mõjutanud ka kohalikku kultuuri, muutes selle põnevaks kultuuride sulamiks.
Koolipäevad kestavad harilikult 8sast hommikul kuni 14:30ni päeval. Tunnid on seejuures 40 minutilised. Lõuna-Aafrika Vabariigi koolides toimub õpe nii inglise kui ka afrikaani keeles. Vahetusõpilastel eeldatakse huvi afrikaani keele õppimise vastu. Vahetusõpilased õpivad reeglina kuut ainet, millest need kaks keelt on kindlasti kohustuslikud. Nende kõrval õpitakse ajalugu, keemiat/bioloogiat, geograafiat, matemaatikat ning kunsti. Lõuna-Aafrika Vabariigi koolid on mõnevõrra vanamoelised ning konservatiivsed, seega õpilasel võib minna veidi aega sellega kohanemiseks. Õpilastel on kohustuslik kanda ka koolivormi. Sport on Lõuna-Aafrika koolides olulisel kohal, mis tähendab, et üldjuhul oodatakse ka vahetusõpilaselt mõne spordiala valimist. Populaarsemad spordialad koolides on enamasti rugby, hoki, netball, kergejõustik, ujumine või jalgpall.
Lõuna-Aafrika Vabariigi traditsiooniline pere koosneb vanematest ning nende lastest. Erinevalt mitmetest muudest Aafrika riikidest, ei ole Lõuna-Aafrika Vabariigis kombeks elada koos rohkemate sugulastega (vanavanemad, tädid, onud jne), kuid see-eest korraldatakse sageli kokkusaamisi. Nooremad peavad austama vanemaid ning käituma nendega lugupidavalt, kuid neid reegleid on pehmendanud muu maailma mõjutused. Sama kehtib pereliikmete rollide kohta – traditsiooniliselt on perepeaks mees, kes vastutab ka pere ülalpidamise eest, kuid tänapäeval töötavad ka paljud naised. Naine on peamiseks otsuste tegijaks küsimustes, mis puudutavad kodu ning pereelu. Sõltuvalt pereliikmete elutempost süüakse õhtusööki kas kogu pere koos või eraldi. Sageli tuleb lastel endale ise süüa teha, kuna vanemaid pole kodus. Kõigil pereliikmetel on kodumajapidamises võrdsed kohustused – ülesanded jaotatakse omavahel ära. Jõukamatel peredel on ka koristaja, kes käib korra või kaks nädalas. Vahetusõpilased paigutatakse enamasti linnadesse või äärelinnadesse ning kas traditsioonilisse kahe vanemaga peresse või üksikvanemaga peresse. Õpilane peab arvestama, et mitte kõik pered Lõuna-Aafrika Vabariigis ei valda inglise keelt ning paigutus võib tulla ka afrikaani keelt kõnelevasse perekonda.
PAKUTAVAD PROGRAMMID
Aastane programm suvest (26.08.2023 – 22.06.2024)
Semesterprogramm suvest (26.08.2023 – 09.01.2024)
Trimestriprogramm suvest (26.08.2023 - 25.11.2023)
Aastane programm talvest (27.01.2024 - 23.11.2024)
Semestriprogramm talvest (27.01.2024 - 22.06.2024)
Trimestriprogramm talvest (27.01.2024 - 27.04.2024)
Viimane aeg taotlusdokumentide esitamiseks suvistel programmidel – 10.02.2023, talvistel programmidel - 11.07.2023
Viimane aeg lepingu sõlmimiseks suvistel programmidel – 25.02.2023, talvistel programmidel - 26.07.2023
Kohtade arv – 1 / Vabade kohtade arv - 1
Ära oota lepingu sõlmimisega viimase hetkeni! Mida varem sõlmid lepingu, seda pikema aja peale saad jaotada maksegraafiku!
Osalustasu – aastane 7300 EUR / semestriprogramm 6570 EUR
Osalustasu ei pea maksma täissummas lepingu sõlmimisel. Osalustasu maksed jaotatakse kliendi poolt koostatud graafiku alusel üle kuude.
Osalustasu katab edasi-tagasi lennupiletid, kindlustuse ning ettevalmistuse ja tugiteenused Eestis ning sihtriigis. Täpsema ülevaate sellest, mida osalustasu sisaldab, saad klikkides SIIA .
Lisakulud: (summad, mida programmitasu ei kata)
- Viisatasud
- Vaktsiinitasud
- Taskuraha
- Võimalikud kooli lisatasud (õpikud, koolivorm, huvialategevused)
- Transport kooli vahetusaasta vältel
- YFU Lõuna-Aafrika korraldatud väljasõidud kooliaasta vältel
Programmilised üritused:
- Eelorientatsioon (toimub Eestis)
- Aasta alguse seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Keskaasta seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Aastalõpu seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Järelorientatsioon (toimub Eestis)
Jälgi YFU Lõuna-Aafrika tegemisi ka Facebookis ja Instagramis.