AUSTRAALIA
Eeldused õpilasele
Vanus – õpilase sünnikuupäev peab jääma vahemikku 15.07.2006-15.07.2008.
Keeleoskus – inglise keele oskus. Õpilane peab sooritama ELTiS keeletesti (viiakse läbi YFU poolt).
Hinded – õpilase õpiedukus peab olema keskmisest kõrgem ehk tunnistusel peavad olema neljad ning viied. Üksikute kolmede osas on võimalik läbi rääkida.
Tervis – õpilasel peab olema hea füüsiline ning vaimne tervis. Eelnevate tõsisemate probleemide ning haiguslike seisundite puhul (ka kroonilised ning kestvad terviseprobleemid) on vajalik enne õpilase kinnitamist vastuvõtvalt YFUlt luba küsida. Õpilasi, kellel on vaimse tervisega probleeme, ei võeta vastu.
Toitumine – toitumispiirangute puhul (taimetoitlus, laktoositalumatus jne.) on vajalik vastuvõtvalt YFUlt enne õpilase kinnitamist luba küsida.
Allergiad – rohkete allergiate puhul on vajalik vastuvõtvalt YFUlt enne õpilase kinnitamist luba küsida.
Ei võeta vastu –
- õpilasi, kes suitsetavad ja/või tarbivad alkoholi.
- õpilasi, kes ei ole vaktsineeritud riikliku immuniseerimiskavale vastavalt. Koolide poolt nõutavatest vaktsiinidest räägime täpsemalt lepinguvestlusel.
Riigi kirjeldus
Austraalia lummavad imekauni looduse ning maastiku, unikaalse kultuuri ning veelgi unikaalsemate looma- ja taimeliikidega! Avasta korallriffe, tee tutvust kängurudega ning teistmoodi inglise keelega.
Austraalias on õpilastel 12 kooliaastat nagu Eestiski. Peale põhihariduse omandamist on õpilastel võimalik suunduda edasi erihariduslikku kooli või keskkooli. Austraalias on ainuke kohustuslik aine keskkoolis inglise keel. Õpilastelt eeldatakse tõsist suhtumist õppetöösse ning halbade tulemuste puhul on koolist väljaviskamise oht. Koolipäevad on enamasti 6-7 tunni pikkused. Reeglitele kohaselt on suuremas osas koolides kohustuslik ka koolivorm. Ainete osas õpivad vahetusõpilased harilikult inglise keelt, loodusteaduseid ning matemaatikat. Ülejäänud ained on valikulised.
Austraalia inimesed on sõbralikud ning rahumeelsed. Eelistatakse muretsemisvaba elu. Selle riigi elanikud on pärit väga erinevatest kultuuridest ning rassidest. Harilikus peres töötavad mõlemad vanemad ning on seetõttu suurema osa ajast hõivatud. Reeglina on traditsiooniks istuda kogu perega igal õhtusöögil koos lauda ning arutada päeval juhtunut. Lastelt eeldatakse abi kodutöödega ning kuna veevarud on piirkonniti kesised, siis tuleb valmis olla ka piiranguteks selle kasutamisel! (pole harv, kui dušš tuleb võtta kolme minutiga)
Vahetuspered, kuhu õpilasi paigutatakse, on väga erinevad. Lisaks traditsioonilisele peremudelile paigutatakse õpilasi ka üksikvanemaga peredesse, lastetutesse peredesse ning samasooliste elukaaslaste peredesse. Eripärastel juhtudel küsitakse õpilaselt ning ta vanematelt eelnevalt nõusolekut. Ka elamud on väga erinevad korteritest farmideni. Suurem osa õpilasi paigutatakse väiksematesse linnadesse või maakohtadesse. Õpilane peaks olema valmis ka toa jagamiseks samasoolise vahetuspere lapsega.
PAKUTAVAD PROGRAMMID
Aastane programm suvest - 15.07.2023-27.04.2024
Viimane aeg taotlusdokumentide esitamiseks (suvel algava programmi puhul) – 28.01.2023
Viimane aeg lepingu sõlmimiseks – 15.02.2023
Kohtade arv – 1; Vabade kohtade arv – KOHT TÄIS! Võimalik kandideerida 2024. aastal algavasse programmi.
Ära oota lepingu sõlmimisega viimase hetkeni! Mida varem sõlmid lepingu, seda pikema aja peale saad jaotada maksegraafiku!
Osalustasu – aastane programm 11 800 EUR
Osalustasu ei pea maksma täissummas lepingu sõlmimisel. Osalustasu maksed jaotatakse kliendi poolt koostatud graafiku alusel üle kuude.
Osalustasu katab edasi-tagasi lennupiletid, kindlustuse ning ettevalmistuse ja tugiteenused Eestis ning sihtriigis. Täpsema ülevaate sellest, mida osalustasu sisaldab, saad klikkides SIIA .
Lisakulud: (summad, mida programmitasu ei kata; jälgi valuutat!)
- Viisatasud (ligikaudu 650AUD)
- Vaktsiinitasud
- Taskuraha
- Võimalikud kooli lisatasud (aministratiivtasud ~300-500 AUD, õpikud, koolivorm, kohustuslikud kooli lisategevused)
- Transport kooli vahetusaasta vältel
- YFU Austraalia poolt korraldatud valikulised väljasõidud kooliaasta vältel
Programmilised üritused:
- Eelorientatsioon (toimub Eestis)
- Aasta alguse seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Keskaasta seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Aastalõpu seminar (korraldatakse vastuvõtva riigi poolt)
- Järelorientatsioon (toimub Eestis)
Jälgi YFU Austraalia ja Uus-Meremaa tegemisi ka Facebookis ja Instagramis.